Kurucunun Mesajı

Profesyonel çalışma hayatında pek çok şirket ve kurumda yönetici olarak görev yaparken; ne amaç için inşa edilirse edilsin bina ve tesislerde sunulan her türlü hizmetin ve bu hizmetlere ait detayların büyük zaman aldığını ve yönetimin asıl işlere odaklanma konusunda zorluklar yaşadığını bizatihi tecrübe ettim.

Günümüzde tesis yönetim ve destek hizmetleri daha da gelişerek başlı başına bir iş kolu haline gelmiş ve kendi pazarını oluşturmuştur. Pazarı incelediğimde profesyonel anlamda tesis yönetimi ve destek hizmetleri veren şirketlerin büyük ölçüde yabancı sermayeli şirketler olduğunu ya da yerli sermaye ile kurulsa bile zaman içinde yabancı firmalar tarafından satın alınan şirketler olduğunu fark ettim.

Bu hizmetler hakkında tamamen yerli sermaye ile kurulan, profesyonel bir ekip tarafından yönetilen, yabancı şirketleri aratmayacak kalitede hizmet veren bir firma kurmak hep hayallerimin arasındaydı.

 2015 yılında Pegasus Havayolları’na hizmet vermek için kurulan Yesu, insan odaklı yaklaşımı ve yüksek kalitedeki hizmetleri sayesinde bölgede tanınan bir firma haline geldiğinden, portföyüne Pegasus Havayollarının yanında Bora Jet, Teknopark İstanbul, Bilişim Vadisi, Kapadokya Üniversitesi ve İspark gibi firmaları eklemeyi başarmıştır. Bunlarla birlikte ülkemizin lider konumundaki savunma sanayiine üretim yapan firmalarıyla da çalışmaya başlayan şirketimiz Roketsan, TAI, BMC, TEI, SAP gibi büyük firmaların temizlik ve destek hizmetlerini yüklenmiştir. Bu sayede YESU, temizlik hizmetleri, danışma hizmetleri, ikram hizmetleri, teknik tesis yönetim hizmetleri sunabilen bir grup şirketine dönüşmüştür.

İlk gün heyecanını koruyan, ekibini her geçen gün geliştiren, sağlam bir iş ahlakı ile yüklendiği tüm işleri tarif edilenden daha yüksek kalitede teslim eden, doğrudan müşterilerinin kendisini iş odağına koyan YESU Grup’ un bu değerlerini koruyarak hizmet sektörüne yüksek katma değer sağlayacağına inancımız sonsuzdur.

Bu vesile ile en başından itibaren bize inanarak başarılı olmamızda en büyük katkıyı sağlayan; hizmet verdiğimiz tüm firmaların değerli yöneticileri ile fedakâr ekibime bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Saygılarımla
Emre BÜYÜKGÖZ